СЕРЦЕ ВІДДАЮ ДІТЯМ

З нагоди відзначення 100- річчя з дня народження видатного українського педагога В.О. Сухомлинського, в закладі відбулась тематична відеопрезентація «Серце віддаю дітям», яку провела вихователь 8 класу Улашин К.П.

В ході заняття діти отримали інформацію про Василя Олександровича Сухомлинського як багатогранну особистість. Не тільки як про видатного педагога, вченого, а й як про дитячого письменника, що написав для дітей понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел. Герої Сухомлинського - павучок та мурашка на землі, журавлиний ключ у небі, лелеки, горобчики, берізка, калюжа, маленьке кошеня і звичайнісінькі діти, їхні батьки, бабусі, дідусі.

Здавалося б все таке рідне і до болю знайоме, але іноді ми у своїй повсякденності не помічаємо цих речей, не приділяємо достатньо уваги близьким людям. Тонкий же спостерігач, Василь Олександрович зупиняє увагу дитини на повсякденних, майже непомітних явищах і подіях. Він впевнений, що коли не сформувати самостійності мислення, не виховати любові до бабусі й дідуся, до матері й батька, до рідної природи, речей, що оточують дитину, - то яка мова може йти про любов до Батьківщини, патріотизм і громадянськість.
Деякі казочки й оповідання написані з гумором, жартом, яким відзначався і характер самого Василя Олександровича. Звернені вони до зовсім юних читачів, але діапазон їх застосування дуже широкий.

З його творами діти знайомляться ще в дитсадку, а потім в молодших класах навчальної школи. Це оповідання „Пташина комора”, „Три ледарі”, „Чому плаче синичка…”, „Камінь і струмок” та багато інших, які популяризують такі важливі душевні якості людини, як привітність, чуйність, доброзичливість, скромність, щирість, прагнення завжди йти вперед до нового та наполегливою працею досягати своєї мети. Усю свою любов і доброту цей мудрий, надзвичайно ерудований педагог віддав дітям.

А настільною книгою багатьох вчителів та вихователів стала книга В.О. Сухомлинського „Серце віддаю дітям”.

Учні спецшколи-інтернату з захватом сприймали інформацію про життєвий і творчий шлях видатного педагога. В кінці заняття з дитячих уст посипалась маса запитань, на які вихователь дала переконливу відповідь.

Кiлькiсть переглядiв: 48

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.