Уміє учити той, хто вчить цікаво

/Files/images/Без имени-2.png

1. Створіть на уроці умови для виконання завдання різними шляхами. Дайте можливість використати малюнок, оповідь, тести, розрахункові задачі, практичну роботу, ігрові моменти тощо.
2. Створіть психологічний клімат, за якого діти не бояться висловити помилкову думку, знаючи, що то — пошук істини. Переконуючи учня, доводячи істину, не ображайте його, не зачіпайте його гідність, самолюбство. Будьте щедрі на похвали.
3. Система контролю знань також має враховувати індивідуальні властивості учня.
4. Добираючи методи навчання, не забувайте про їхню різноманітність. Запроваджуючи нові методи, пам'ятайте і про класичну дидактику.
5. Інтелігентність — це вміння зважати на інших. Успіх, хай і не одразу, прийде до вас, якщо ви поважатимете гідність учнів, якщо не вдаватиметеся до крику, гримання, якщо не "стоятимете над ними", а йтимете поруч на шляху до знань і моральної досконалості.
6. Помітивши В учневі щось властиве лише йому, учитель дістає точку опори для контакту. Завжди і в усьому ставтеся до учня як до особистості. Найнебезпечніше — це вчителева зарозумілість, ілюзія власного всевладдя.
7. Пояснюючи матеріал і контролюючи знання, використовуйте і поєднуйте різні форми роботи. Нехай учні самі обирають шлях розв'язування домашнього завдання.
8. Намагайтеся за будь-якої можливості використати завдання для формування особистості учня. Спрямуйте його інтерес до самого себе на поліпшення результатів навчання.
9. Орієнтуйте школярів, особливо старшокласників, на високий рівень самостійної роботи. Недарма Чарльз Дарвін казав, що всім хоч трохи цінним, чого він навчився, він завдячує самоосвіті.
10. Пам'ятаючи, що безталанних людей немає, а є зайняті не своєю справою, дайте можливість не лише сильним, а й слабшим учням реалізувати свої здібності.
11. Хай учень побачить ваше поважне ставлення до його найпершого у житті відкриття. Переконайте його, що помилки під час творчого пошуку неминучі, отже не слід їх боятися.
12. Давайте учням невеличкі цікаві завдання на літо — такі, що згодом сприятимуть успішному навчанню.

Кiлькiсть переглядiв: 547