Додаткові послуги

ОСВІТНІ ПОСЛУГИ

Реалізовуючи завдання освітнього процесу, педагогічний колектив закладу особливу увагу приділяє системним формам роботи, до яких слід віднести і позакласну роботу. Саме через трудове, спортивне та художньо-естетичне виховання формуються такі життєво важливі якості особистості, як дисципліна, порядок, почуття справедливості, охайність, гордість за власні досягнення, розкриваються приховані таланти вихованців, формуються моральні принципи та естетичні смаки, здійснюється соціалізація дитини з особливими освітніми потребами.

Пріоритетними напрямками роботи закладу є розвиток творчих здібностей учнів, створення умов для їх самореалізації, конструктивного проведення дозвілля. З цією метою в закладі діють наступні гуртки та секції:

  • вокальний гурток;
  • гурток «Умілі руки»;
  • хореографічний гурток;
  • туристичний гурток «Азимут»;
  • спортивна секція з легкої атлетики;
  • спортивна секція з голболу.

Активному розвиткові учнівських творчих талантів сприяє робота вчителів образотворчого мистецтва Товт Н.М., музики Легеза А.Б., вихователів груп Голіш О.І., Козак М.І., Доктор Р.О., Зайтлер Г.Ю. та ін., а також педагога-організатора. Під їх керівництвом учні засвоюють такі творчі технології, як орігамі, квілінг, бісероплетіння, торчкування, витинанка тощо. Учасники позакласних об’єднань систематично приймають участь в обласних, міських та загальношкільних конкурсах, змаганнях та виставках. За свої високі творчі результати нагороджуються кубками, медалями, грамотами, цінними подарунками, путівками в табір «Молода гвардія» тощо.

Окрім того, до послуг здобувачів освіти плавальний басейн.Щороку учні закладу оздоровлюються на лижному курорті «Буковель» (під час зимових канікул) та в літньому таборі відпочинку на базі спорткомплексу в смт Ворохта.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТА КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИТКОВІ ПОСЛУГИ

Згідно п.4 ст.20 Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року

N 2145-VIII «особам з особливими освітніми потребами надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки».

Психолого-педагогічні послуги - це комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку особи з особливими освітніми потребами, що передбачені індивідуальною програмою розвитку (індивідуальна програма розвитку - документ, що забезпечує індивідуалізацію навчання особи з особливими освітніми потребами, закріплює перелік необхідних психолого-педагогічних, корекційних потреб/послуг для розвитку дитини та розробляється групою фахівців з обов'язковим залученням батьків дитини з метою визначення конкретних навчальних стратегій і підходів до навчання) та надаються педагогічними працівниками закладів освіти, реабілітаційних установ системи охорони здоров'я, соціального захисту, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру.

Корекційно-розвиткові послуги (допомога) - це комплексна система заходів супроводження особи з особливими освітніми потребами у процесі навчання, що спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення.

В закладі надання вищевказаних послуг для здобувачів освіти є безоплатним та забезпечується позашкільним підрозділом, до якого входять:

  • відділення корекційної підготовки;
  • відділення медичної реабілітації;
  • логопедично-психологічна служба;
  • відділення лікувальної фізкультури.

Послуги надаються фахівцями закладу, які мають відповідну освіту та кваліфікацію з дефектології, тифлопедагогіки, логопедії, психології, медицини, лікувальної фізкультури тощо.

Корекційна робота - специфіка роботи закладу

Проблеми соціально-побутового орієнтування

Особливості корекційної роботи

Кiлькiсть переглядiв: 1561